Centrum pro výzkum pěstování léčebného konopí ČZU

29.9.2020

Na objektu fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze jsme v březnu 2019 zahájili práce na výstavbě Centra pro výzkum pěstování léčebného konopí. Práce řídila divize 3 Komplexní dodávky s podporou D1 instalace a D4 servis. Během pár měsíců vznikly čtyři pěstební místnosti. Již v červnu 2019 jsme předali zkolaudovanou stavbu k instalaci sofistikované pěstební technologie.

Předmětem naší dodávky byly stavební úpravy sklepních prostor, které doplnily kompletní slaboproudé a silnoproudé elektroinstalace. Jednotlivé kóje zajistily důmyslné posuvné dveře a do všech prostor jsme nainstalovali vzduchotechnická zařízení jak pro technologii, tak i běžný provoz. V každém prostoru jsme připravili dispozice přípojných bodů pro dodávky plynu a upravené vody. Prostory jsme vybavili protipožárním zabezpečením i signalizací při úniku plynu. Všechny dodávané systémy jsme připojili do centrálního systému.

Když nás ČZU oslovila s výzvou o přihlášení do soutěže na realizaci této zakázky, bylo to trochu překvapení s ohledem na předmět dodávky. Není totiž běžnou praxí budovat pěstírnu konopí vzhledem k tomu, že konopí je nejčastěji používanou nelegální omamnou látkou po celém světě.

ČZU získala na vybudování Centra pro výzkum pěstování léčebného konopí povolení od Ministerstva zdravotnictví ČR. V současné době je výzkum v plném proudu a pěstební tým čítá odborné kapacity, které testují mnohé hydroponické systémy a genotypy. Hlavním cílem výzkumu jsou léčebné účinky, které se mohou uplatnit zejména v medicíně. Jako dodavatel komplexních dodávek si velmi ceníme příležitosti, která nám umožnila podílet se na výzkumu léčebného konopí a být tak v pozadí pomoci těm, kteří to potřebují.

Na objektu fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze jsme v březnu 2019 zahájili práce na výstavbě Centra pro výzkum pěstování léčebného konopí. Práce řídila divize 3 Komplexní dodávky s podporou D1 instalace a D4 servis. Během pár měsíců vznikly čtyři pěstební místnosti. Již v červnu 2019 jsme předali zkolaudovanou stavbu k instalaci sofistikované pěstební technologie.  Předmětem naší dodávky byly stavební úpravy sklepních prostor, které doplnily kompletní slaboproudé a silnoproudé elektroinstalace. Jednotlivé kóje zajistily důmyslné posuvné dveře a do všech prostor jsme nainstalovali vzduchotechnická zařízení jak pro technologii, tak i běžný provoz. V každém prostoru jsme připravili dispozice přípojných bodů pro dodávky plynu a upravené vody. Prostory jsme vybavili protipožárním zabezpečením i signalizací při úniku plynu. Všechny dodávané systémy jsme připojili do centrálního systému.   Když nás ČZU oslovila s výzvou o přihlášení do soutěže na realizaci této zakázky, bylo to trochu překvapení s ohledem na předmět dodávky. Není totiž běžnou praxí budovat pěstírnu konopí vzhledem k tomu, že konopí je nejčastěji používanou nelegální omamnou látkou po celém světě.   ČZU získala na vybudování Centra pro výzkum pěstování léčebného konopí povolení od Ministerstva zdravotnictví ČR. V současné době je výzkum v plném proudu a pěstební tým čítá odborné kapacity, které testují mnohé hydroponické systémy a genotypy. Hlavním cílem výzkumu jsou léčebné účinky, které se mohou uplatnit zejména v medicíně. Jako dodavatel komplexních dodávek si velmi ceníme příležitosti, která nám umožnila podílet se na výzkumu léčebného konopí a být tak v pozadí pomoci těm, kteří to potřebují.  Centrum pro výzkum pěstování léčebného konopí ČZU
Centrum pro výzkum pěstování léčebného konopí ČZU
Centrum pro výzkum pěstování léčebného konopí ČZU

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím