Společnost NET4GAS zahájila provoz plynovodu Capacity4Gas

30.4.2021

Společnost NET4GAS 4. 1.2021 zahájila provoz nového 150 kilometrového vysokotlakého plynovodu postaveného v rámci projektu Capacity4Gas, a to poté, co v prosinci roku 2020 získala všechna příslušná povolení. Dosažením tohoto důležitého milníku byla úspěšně dokončena druhá a poslední etapa projektu Capacity4Gas.

Nová infrastruktura vybudovaná v rámci projektu Capacity4Gas posiluje propojení České republiky a celého regionu střední a východní Evropy se západoevropskými plynárenskými trhy, a zajišťuje tak přístup k diverzifikovaným dodávkám plynu za konkurenceschopné ceny, včetně přístupu k plánovaným terminálům pro zkapalněný zemní plyn (LNG) v Německu. Realizace projektu zároveň zvyšuje strategickou roli České republiky v oblasti mezinárodního tranzitu plynu, a to i s ohledem na možnou budoucí přepravu obnovitelných plynů, včetně vodíku.

 

Firma Colsys se na tomto projektu projekčně a realizačně účastnila na několika samostatných projektech a to na části rozšíření předávací stanice Hora Svaté Kateřiny, na nové kompresorové stanici Otvice a 7 trasových uzávěrech mezi stanicemi Hora Sv. Kateřiny a Přimda.

Na těchto stavbách naše firma dodávala bezpečnostní systémy STO, systém požární signalizace EPS a na nové kompresní stanici Otvice i systém plynové detekce.

Společnost NET4GAS zahájila provoz plynovodu Capacity4Gas