Nexen TIRE

19.11.2019

Koncem srpna proběhlo slavnostní otevření továrny společnost Nexen u Žatce. Tato továrna je první společnosti Nexen v Evropě a má zásobovat trh na evropském kontinentu. Už nyní jsou její pneumatiky součástí originální výbavy několika automobilek, například Škoda, Renault nebo Porsche. Továrna u Žatce patří k nejmodernějším ve světě. Žatec se má zároveň stát jedním ze čtyř hlavních globálních celosvětových center Nexenu pro výzkum a vývoj.

 

Pro tuto továrnu firma Colsys v létě dokončila instalaci a zkušební provoz systémů požární detekce, evakuačního rozhlasu a kamerového systému. Tyto práce byly realizovány pro firmu Siemens ČR.

 

V rámci realizace systému EPS bylo naší firmou instalováno v tomto rozsáhlém areálu 16 ústředen EPS, více jak 2 200 ks čidel EPS, 35 ks plamenných hlásičů a více jak 60 km nasávacího potrubí pro více jak 363 nasávacích jednotek. V administrativních částech jednotlivých objektů bylo instalováno také více než 1000 reproduktorů evakuačního rozhlasu.

 

Ještě letos chce firma Nexen zahájit výstavbu druhé fáze továrny a do roku 2022 má v plánu zaměstnat celkem 1300 lidí a navýšit výrobní kapacitu až na 11 milionů kusů pneumatik ročně. Na této fázi již pracují naši projektanti na projektu EPS.

NEXEN TIRE
NEXEN TIRE