VIS Čáslav

2.11.2018

Na konci léta jsme dokončili další instalaci moderního plně digitálního radiového systému VoiceGuard DS (Digital Sound). Tentokrát budou moci zástupci města a obcí varovat a informovat obyvatele ve městě Čáslavi a přilehlých obcích (Drobovice, Chotusice, Rohozec, Vlačice, Žehušice).

 

Díky modularitě systému VoiceGuard DS, je možné v budoucnu doplnit další obousměrné bezdrátové hlásiče a jiné systémové moduly (hladinoměry, srážkoměry a jiné detektory nebo zobrazovací tabla) nejen na území města, ale i v přilehlých obcích.

 

Systémy jsou vzájemně propojené a umožňují individuální využívání jednotlivými obcemi, ale i centrální varování a informování obyvatel při vzniku rozsáhlé mimořádné události (povodně, požár místní skládky komunálního odpadu). Systém řeší priority uživatelů a je propojen na celostátní Jednotný systém varování a vyrozumění provozovaný Hasičským záchranným sborem. Celá infrastruktura systému je nezávislá na datových sítích veřejných operátoru a je energeticky zálohovaná na dobu 72 hodin (dle platné legislativy). Díky uvedeným vlastnostem umožňuje informování a varování obyvatel i při mimořádných událostech a krizových stavech spojených s dlouhodobými a rozsáhlými výpadky elektřiny tzv. blackout (povodně, vichřice, sněhové vánice, námrazy apod.).

VIS Caslav
VIS Caslav

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím